Zarobki kierownika

Zarobki na stanowisku kierownika działu, jak można się bardzo łatwo domyślić, nie są stałe i ujednolicone, a ich wysokość zależy od kilku różnych czynników, związanych zarówno z profilem działalności firmy, jak i od samego kierownika. Jeśli dany kandydat ubiega się o stanowisko kierownicze i ma do wyboru kilka różnych firm, w których mógłby starać się o przyjęcie do pracy, powinien dokładnie przeanalizować możliwe miejsca zatrudnienia pod kątem wynagrodzenia, jakiego może się spodziewać zarządzając danym działem.

6Zarobki na stanowisku kierownika, kierownik działu Białystok, zależą od wielkości firmy, jej lokalizacji, tempa rozwoju i branży, w jakiej dana firma się obraca. Oznacza to, że najwyższe stawki proponują prężnie rozwijające się międzynarodowe korporacje mające siedziby w największych miastach Polski. Ich profil działalności może być natomiast równy, choć z definicji najwyższe stawki osiągają kierownicy firm usługowych i finansowych. W tych firmach kierownik działu może liczyć nawet na kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Dużo gorzej przedstawia się sytuacja w niewielkich przedsiębiorstwach zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach, które dopiero „raczkują” w polskiej gospodarce. Kierownik działu w takiej firmie zarobi nie więcej niż 4 -5 tysięcy złotych brutto.

Warto zauważyć, że oprócz cech danej firmy, na wysokość wynagrodzenia wpływa również osoba samego kierownika. Im większe ma on doświadczenie i kwalifikacje, tym jego pensja może być wyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *