Duże wynagrodzenie, możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. Jednak wszystko to okupione jest z pewnością ciężką wielogodzinną pracą, czasem bez możliwości urlopu. Automatycznie rośnie pensja, która przy spektakularnej sprzedaży może być też okraszona wysoką premią uznaniową. Stanowisko kierownika działu sprzedaży jednak wymaga wiedzy na temat technik sprzedaży, predyspozycji zawodowych, silnego charakteru w negocjacjach z klientami, sumienności i odpowiedzialności.
Wielu z nich swoją karierę zawodową określa mianem „łut szczęścia”, ale wielu też podkreśla, że przez kilka lat zdobywali doświadczenie zawodowe, szukali pracy, pobierając zasiłek dla bezrobotnych. Dlatego ich radość z najlepszego stanowiska w firmie w dziale handlowym, jest jeszcze większa. Kierownik działu sprzedaży jest kimś bardzo ważnym. Od niego przecież zależy cała gospodarka finansowa firmy, obroty i rozwój firmy.
Specyfika pracy na tym samym stanowisku może się jednak różnić. Techniki w handlu i kontaktach z klientami uzależnione są od branży, w której działa firma, zatrudniająca danego kierownika sprzedaży i od regionu Polski, w jakim się znajduje. Podobnie uzależnione są wynagrodzenia i premie uznaniowe oraz prowizje.
Tagi: Kierownik działu Handlowego, praca, stanowisko kierownicze