konflikt

Umiejętność zaradzenia konfliktom

W każdej firmie występują rozmaite, mniejsze i większe konflikty pomiędzy pracownikami, jak i na linii podwładny przełożony. Istotnym jest bezinwazyjny sposób ich rozwiązywania, najlepiej tak, by były one zażegnane w ramach firmy i nie wychodziły informacje o nich poza firmę. Działy firmy to poniekąd niezależne organizacje, społeczności.

Zarządzanie działem wymaga odpowiedniego podejścia. Bycie wyrozumiałym a jednocześnie stanowczym, posiadanie autorytetu to nie lada zadanie. Kierownik działu musi sprostać oczekiwaniom grupy. Winien być blisko z pracownikami, wzbudzać zaufanie, być osobą otwartą, ale również posiadać decydujący głos.  Prócz konfliktów w załodze lub też pomiędzy działami, kierownik działu odpowiada także za terminową realizację dostaw, zamówień, jak również ponaglanie pracowników w tej kwestii.

Być może bywa to niezręczne, jednak dzięki dozorowi w dziale, jest pewna dyscyplina oraz są pewne zasady, których się wszyscy trzymają. To bardzo ważne zadanie kierownika. Organizacja pracy nie może być przypadkowa, a umiejętności interpersonalne kierownika są na tym stanowisku bardzo ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *