praca kierownika

Kierownik to też pracownik działu

Bardzo często, nowy kierownik działu wywodzi się z zespołu pracowników. To dobre posuniecie zarządu i okazja na awans wśród załogi. Wielu osobom walczącym o awans, wydaje się, iż bycie kierownikiem ich odciąży, nic bardziej mylnego. To dodatkowa praca w dodatku bardzo odpowiedzialna, wymagająca uwagi, zaangażowania, ryzyka.

Czy jest warta marnych podwyżek wynagrodzenia? Jeśli robisz to dla pieniędzy bez wątpienia nie warto, ale jeśli spełniasz się jako kierownik działu, to warto nim być dla dobra całego zespołu pracowników. Dobry kierownik to gwarancja sprawności funkcjonowania całej firmy. Awans na kierownika działu wcale nie zwalnia nas z obowiązków pełnionych dotychczas.

Wiele osób uważa, iż jeśli zostanie awansowanym, praca dotychczasowa ich już nie dotyczy. Nic bardziej mylnego. Kierownik działu to tylko funkcja obarczająca pracownika szeregiem dodatkowych obowiązków. Kadra kierownicza zobowiązana jest zarówno do pracy biurowej, jak i koncepcyjnej, tworzenia raportów, ich analizy itp. Jak widać pracy jest dużo, czy podołasz jej? Zanim przyjmiesz awans lub o niego wystąpisz, sprawdź, czy to właściwe miejsce dla Ciebie. Być może wcale nie chcesz podjąć się kierowania działem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *