praca na stanowisku kierowniczym

Mnóstwo pracy

Jeśli marzy ci się praca, w której się nie napracujesz, zapomnij o pracy na kierowniczym stanowisku. Wbrew pozorom, to kierownik pracuje za cały zespół. Nie jest to tylko wydawanie dyspozycji, ale i odpowiedzialność za nie, opracowanie planu, dbałość o czas, efekt, harmonogram i ludzi sobie podległych.

Kierownik działu ma mnóstwo pracy każdego dnia, mimo iż pracownikom pod jego władzą wydaje się, że kierownik to ma łatwe życie, chodząc tylko i nadzorując pracę innych. Kierowanie działem wymaga od kierownika podejmowania ryzyka, poznania wszystkich pracowników i wykorzystania ich potencjału. Ponadto kierownik musi być dyspozycyjny o wiele bardziej od pracowników działu. Jeżeli cokolwiek idzie nie tak, są opóźnienia, skargi, reklamacje, to kierownik dowiaduje się pierwszy i to on otrzymuje naganę.

Pod tym kątem praca kierownika działu nie jest już tak atrakcyjna. Większe wynagrodzenie nie bierze się znikąd, to wynagrodzenie za trud, odpowiedzialność, kreatywność i organizację. Tym samym, wracając z pracy można być o wiele bardziej zmęczonym pracą, niżeli szeregowy fizyczny pracownik firmy, który jedynie realizuje polecenia przełożonego, nie zastanawiając się nad ich celowościową, ryzykiem itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *