zarządzanie zespołem działem

Jak mądrze zarządzać zespołem?

Przed każdym managerem stoi wysoce odpowiedzialne zadanie, mądrze zarządzać ludźmi, wszystkimi procesami i generalnie całym działem, na czele którego się stoi. Jest to niesamowicie ciężkie zadanie i nie każdy jest w stanie mu podołać. Przede wszystkim, nie każdy ma predyspozycje psychospołeczne, które sprawiają, że osoba piastująca tak wysokie stanowisko jest w stanie zapanować nie tylko nad ludźmi pod sobą, ale również a nawet przede wszystkim nad sobą.

Ku zaskoczeniu wielu kandydatów, aplikujących na stanowiska kierownicze, to właśnie ze sobą samym najtrudniej jest sobie poradzić w chwilach zwątpienia, stresu i złości. Solidna podstawa psychologiczna jest ostoją właśnie w najtrudniejszych momentach. Jeśli kierownik sam ze sobą czuje się dobrze, dba o siebie, zdrowo się odżywia, uprawia sport, rozwija się, posiada szczęśliwą rodzinę, bo sam jest przykładnym ojcem i mężem – jest duże prawdopodobieństwo, że doskonale spełni swoją zarządczą rolę.

Istnieje również bardzo trafne stwierdzenie, że za liderem pójdą tłumy. Mądrość ta sprawdza się w każdym calu. Żeby być dobrym liderem trzeba dawać dobry przykład, inspirować, motywować do działania, pokazywać, że się da i w efekcie porywać za sobą ludzi.

2 thoughts on “Jak mądrze zarządzać zespołem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *